Katalog MASTER 2020katalog master 2019.jpg


Oblicz moc
kalkulator.png

Aktualności

Długoterminowy wynajem klimatyzatorów

Długoterminowy wynajem klimatyzatorów

2019-06-13 11:27:50

Poza schładzaniem imprez świadczymy usługę wynajmu klimatyzatorów w obiektach przemysłowych. Nasze klimatyzatory ewaporacyjne stworzą przyjemny chłód w najgorętsze dni.

czytaj więcej
Jak działa pompa ciepła i dlaczego to dobry wybór

Jak działa pompa ciepła i dlaczego to dobry wybór

2019-06-07 11:36:15

Dlaczego właśnie powietrzne pompy ciepła? Jak oszczędzić energię elektryczną, czyli Twoje pieniądze? Wszystko opisujemy w tym artykule.

czytaj więcej
Nagrzewnica olejowa, gazowa czy elektryczna?

Nagrzewnica olejowa, gazowa czy elektryczna?

2016-08-03 15:09:04

Bardzo często doradzamy naszym klientom czym zasilana powinna być nagrzewnica powietrza.Sami klienci nie są w stanie jednoznacznie podjąć decyzji czym powinni ogrzać swoje biuro, halę, magazyn czy pomieszczenia gospodarcze takie jak kurniki, pieczarkarnie.

czytaj więcej
Przedsezonowy serwis palników i nagrzewnic powietrza

Przedsezonowy serwis palników i nagrzewnic powietrza

2016-07-27 10:49:09

Przedsezonowy przegląd nagrzewnic powietrza, kotłów i palników olejowych. Oszczędzaj czas i pieniądze, zyskaj sprawne urządzenie. Zadzwoń i umów się na serwis 22 771 98 78

czytaj więcej
Nagrzewnice stacjonarne

Podkategorie

 • Olej zużyty przepracowany

  Nagrzewnice na zużyty, przepracowany olej

  Zapotrzebowanie na rynku na tanie i efektywne ogrzewanie powierzchni otwartych i zamkniętych wciąż rośnie i – co ciekawe – raczej nie mają na to wpływu słabsze od kilku lat zimy, lecz bardziej, wydłużenie się okresów względnego chłodu wiosennego i jesiennego kosztem lata. Chłodniejsze i wilgotniejsze sezony wiosenne i jesienne przekładają się więc, co oczywiste, na niższą temperaturę w pomieszczeniach użytkowych, takich jak mniejsze zakłady przemysłowe lub naprawcze, lub też w lokalach magazynowych czy handlowych. Warto wtedy rozpatrzyć opcję wyboru i zakupu nagrzewnicy na zużyty olej przepracowany.

  Nagrzewnice na olej przepracowany

  Generalnie nagrzewnice wszelkiego typu najlepiej sprawdzają się w budynkach lub w pojedynczych pomieszczeniach pozbawionych instalacji centralnego ogrzewania, takich jak, np. piwnice, magazyny, hale garażowe, hale zakładowe czy stacje naprawcze taboru transportowego. Takie przeznaczenie wpływa przede wszystkim na ergonomię wykonania samego urządzenia – większość podzespołów pozostaje zamknięta w kompaktowej obudowie, pokrytej farbą proszkową, a której średnie wymiary to ok. 50-60 cm długości na 80-90 cm szerokości, przy niedużej wysokości 120-150 cm. Dodajmy tylko jeszcze, iż przeciętna waga urządzenia to przedział między 90 a 110 kg. Tym samym otrzymujemy urządzenie, które swobodnie zainstalujemy czy to w rolnym pomieszczeniu gospodarczym, czy też w naprawczej hali branży motoryzacyjnej. Z innych cech fizycznych urządzeń oferowanych przez nas marek Hiton, Liton trzeba wspomnieć, między innymi o: kwasoodpornej i najczęściej zamkniętej spalania, wentylatorze sterowanym za pomocą zintegrowanego termostatu czy sterowniku pieca z kontrolą mocy grzejnej z wbudowanym modułem mikroprocesorowym. Rozprowadzenie powietrza ogrzanego we wszystkich kierunkach następuje przez panel wylotowy umiejscowiony na ścianie czołowej instalacji.

  Nagrzewnica na zużyty olej silnikowy

  Gdybyśmy natomiast chcieli spojrzeć na nagrzewnice nadmuchowe na olej przepracowany pod kątem wydajności, to regulowana rzecz jasna moc proponowanych przez nas urządzeń to przedział, najczęściej 15-22 kW lub 17-33 kW. W ofercie posiadamy także nagrzewnice na olej przepracowany o wyższym poziomie mocy, jak modele o wydajności cieplnej 30-52 kW. Przy czym należy pamiętać, iż większa energia cieplna wytworzona i oddawana przez urządzenie, to również większy pobór paliwa – w ostatnim podanym przykładzie może to być nawet 3-5,2 litra paliwa na godzinę. Osobną grupę stanowią tutaj droższe i masywniejsze, lecz oferujące niezwykle dużą moc nagrzewnice Proton – najsilniejszy model charakteryzuje się mocą grzewczą w zakresie 149-180 kW. Oznacza to, iż modele z segmentu Proton znakomicie sprawdzą się jako główne źródło ciepła w nadmuchowym systemie centralnego ogrzewania, np. w obiekcie wielkokubaturowym, w którym wymagana jest dystrybucja ciepła przez system kanałów.

  Większość produktów będących w naszym portfolio, jak nagrzewnica na zużyty olej silnikowy, czy też nagrzewnice nadmuchowe na olej przepracowany, to urządzenia nieskomplikowane w konstrukcji (np. ręczny zapłon daje nam całkowitą kontrolę nad momentem zainicjowania pracy nagrzewnicy), proste w obsłudze (panel sterujący jest uproszczony i wręcz intuicyjny w prezentacji możliwych poleceń), przy jednoczesnej bezawaryjności (potwierdzonej opiniami naszych dotychczasowych klientów) i pełnym bezpieczeństwie. Tym, co sprawia, iż nagrzewnice na olej przepracowany zdają się być maszynami górującymi nad innymi systemami grzewczymi (np. elektrycznymi) jest ich ogromna uniwersalność w kwestii paliwa. Mogą one bowiem podjąć pracę przy zasileniu zarówno zużytym olejem silnikowym, opałowym czy też przepracowanym, pochodzącym z sytemu hydraulicznego czy przekładniowego lub nawet na oleju, będącym produktem odpadowym z gastronomii.

 • Olej opałowy
 • Nagrzewnice CMT
 • Gazowe